Kolejny sparing, wygrany przez młodych Polonistów 5:3 z Piławianką Piława

Kolejny sparing,  wygrany przez młodych Polonistów 5:3 z Piławianką Piława

Dnia 8 marca 2013 roku w sobotę Juniorzy Polonii Ząbkowice pojechali prawie pełnym składem do Piławy Górnej by sprawdzić swoje piłkarskie możliwości z tamtejszymi zawodnikami.
Trener postanowił iść na całość i wystawił najsilniejszą jedenastkę w pierwszym składzie. Od początku meczu przejęliśmy inicjatywę i strzeliliśmy 4 bramki.

• Pierwsza bramka padła po pięknej akcji. Michał Śnieżek uderza w poprzeczkę, zamieszanie w polu karnym, piłka odbija się od nogi Damiana Mikulskiego i do pustej bramki z główki trafia Robert "Bercik" Senko.
  • Druga bramka rozpoczęła się po akcji w środku pola , a właściwie po zagraniu górnej piłki przez Śniega do Mikula. Ten okiwał jednego z obrońców i na wykroku podał do Arkadiusza Ofata. Ten schodząc do środka strzela technicznie w kierunku długiego słupka i mamy 2:0.
  • 3 bramka to indywidualna akcja "Ofatinha". Błąd obrońców, przejęcie piłki przez Arka i strzał z ponad 20 metrów. Piłka trafia w lewy górny róg bramki, 3:0

Trzecia bramka została zdobyta po rajdzie Mikulskiego. Dostał piłkę od Bandura w środku pola, na szybkości okiwał dwóch , przy czym ten drugi faulował naszego napastnika w polu karnym. Do jedenastki podszedł Arkadiusz Ofat i strzelił z epickim spokojem w prawy górny róg bramki przeciwnika. 4:0

Tak prezentowała się pierwsza połowa. W drugiej zaś, trener Paweł Cisak wprowadzał różnego rodzaju roszady. Na początku jeszcze udało się strzelić bramkę a strzelcem był Robert Senko, lecz po tej bramce zaczęli wchodzić wszyscy zawodnicy. Bramki dla przeciwnika padały głównie z powodu zmęczenia lub pojedyńczych błędów naszego zespołu. Ogólnie mecz w bardzo dobrym wykonaniu zawodników Polonii.Wynik 5:3 - bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że do połowy było 4:0. Widać, że okres przygotowawczy zaczyna dawać swoje znaki, zawodnicy są lepsi technicznie, jak i wydolnościowo i kondycyjnie. Potrafią opanować oraz operować piłką. OBY TAK DALEJ PANOWIE ! :)

• a oto pierwsza jedenastka która wyszła na boisko: Damian Cieślak - Łukasz.... - Konrad Stankiewicz - Sebastian Piskorski - Damian Grudzień - Robert Senko - Sebastian Bandurski - Michał Śnieżek - Arkadiusz Ofat - Mikołaj Sosnecki - Damian Mikulski

• Reszta kadry , która wchodziła w trakcie meczu: Marcin Kwiecień - Michał Ptasiński - Tomasz Mendak - Kuba Chmielowski - Arkadiusz Piskorski - ......​

Przypominamy, trening na stadionie we wtorek 11 marca o godzinie 17:00.