Pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Dnia 5 kwietnia b.r. Nasi juniorzy z Polonii pojechali do Mąkolna by sprawdzić obecnych liderów ligi po zimowej przerwie.
Niestety należy na początku wspomnieć, że młodzi piłkarze pojechali do przeciwników w tzw "gołą jedenastkę" ponieważ trzech zawodników nie dostało jeszcze oficjalnego potwierdzenia z PZPN o możliwości gry w meczu, jeden z zawodników nie mógł zagrać ponieważ zainstniały lekkie problemy z badaniami lekarskimi oraz kolejny zawodnik nie mógł zagrać ponieważ potrzebny był seniorom na niedzielny mecz jako młodzieżowiec.
Trener Paweł Cisak niestety nie mógł pojechać na spotkanie z przyczyn prywatnych co też wpłynęło na grę zawodników. Zastąpił go senior Polonii - Sebastian Iwasiuta który w roli trenera pomagał oraz ustawiał drużynę.

Mecz rozgrywany był w "angielskiej pogodzie", na mokrej nawierzchni która była skoszona w 70 procentach (jedno z pól karnych niestety nie udało się na czas obstrzyc).
Od pierwszych minut gospodarze wykorzystywali atuty swojego zapoznanego boiska i próbowali grać piłką na jeden,dwa kontakty. Nasi rywale częściej utrzymywali się przy piłce w ataku jak i dobrze ustawiali się w obronie co wpłynęło , że do pierwszej połowy mimo kilku akcji Polonistów , przegrywaliśmy 2:0. Druga połowa było pod dyktando gospodarzy i strzelili kolejne 3 bramki i sędzia zakończył mecz wynikiem 5:0 dla Orła Mąkolno.
Dogodną akcje sam na sam z bramkarzem miał Michał Ptasiński po wspaniałym prostopadłym podaniu Marcina kwietnia, lecz nie udało się ukuć bramy.
Był to ciężki mecz z liderem , należy o nim zapomnieć i wygrać w kolejnym meczu ! Miejmy nadzieje, że będą mogli wszyscy zagrać oraz, że trener będzie obecny na meczu.
Oto skład jakim wyszli Poloniści na mecz z ORŁEM :

Bramkarz - Damian Cieślak
Obrona - Arkadiusz Piskorski ; Sebastian Piskorski ; Damian Grudzień
Defensywna pomoc- Tomek Mendak
Pomoc - Robert Senko; Marcin Kwiecień; Michał Śnieżek; Damian ..... ; Paweł Kurczab
Atak - Michał Ptasiński
Ławka - .... BRAK

Zapraszamy do oglądania zdjęć... no i do usłyszenia :)