Juniorzy Polonii pokonują Trampkarzy "Orła".

W dniu 15.03.2014 gracze Polonii pokonali w pięknym stylu Trampkarzy "Orła" Ząbkowice Śląskie 9:3 .

Mecz rozpoczął sie o godzinie 11.00 . Trampkarze przez kilka pierwszych minut narzucili swoje tempo i to oni byli górą , lecz nie na długo , gdy tylko Poloniści wywalczyli piłkę zaczęła się "strzelanina" .

• Pierwsza bramka wpadła w 9 minucie , zaraz po rzucie rożnym . Michał Ptasiński dorzuca piłkę z lewego narożnika , piłka odbija się od nogi Sebastiana Piskorskiego , chwila zamieszania i Robert Senko podając piłkę głową zalicza asystę właśnie u Sebastiana , który pakuje piłke do bramki prawą nogą przy samym słupu .
Trampkarze jednak nie podłamali się i chwilę potem odrobili stratę . Mecz zaczął się na nowo . Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Juniorów.
  • Arkadiusz Ofat w kontrataku mierzy się z trzema zawodnikami "Orła" , bez mniejszego problemu udaje mu się przez nich przedrzeć i wykonując prostopadłe podanie zalicza asystę u Michała Ptasińskiego , który strzela w prawy róg bramki i piłka bez problemu ląduje w siatce . Mamy 14 minutę i wynik 2:1.
  • Po chwilli bezbramkowej gry , poraz kolejny Poloniści zaczęli swoje natarcie . 27 minuta Juniorzy wymieniają kilka podań i piłka ląduje w nogach Michała Ptasińskiego który oddaje strzał i piłka wpada do bramki mocno odbijając się od słupka .
  • Jeszcze na 6 minut przed końcem pierwszej połowy Michał Ptasiński zalicza swoje trzecie trafienie . Po akcji całego zespołu oraz wykorzystując błąd obrońców "Orła" Michał zalicza klasycznego Hat-Tricka .
Niestety jeszcze przed przerwą "Orły" nie poddały się i udało im się nieco podnieść wynik . Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:3 dla Juniorów Polonii .
  • Na piątą bramkę nie trzeba było długo czekać . Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Robert Senko przedarł się przez obronę "Orłów" i przez błąd bramkarza podbitą piłkę kieruję głową w stronę pustej bramki .
  • W 68 minucie po pięknej akcji całego zespołu poraz kolejny na listę strzelców zapisuję się Robert Senko umieszający piłkę między słupkami , bramkarz przeciwników nie miał najmniejszych szans na wybronienie.
  • 73 minuta i kolejny Hat-Trick w meczu ! Robert po pięknym rajdzie zostawia obrońców przeciwnika daleko w tyle , zwodzi bramkarza i ze spokojem strzela swoją kolejną bramkę .
  • Po małym zamieszaniu w polu karnym przeciwników Marciń Kwiecień wykorzystuje to i także on dokłada swoje trafienie w tym meczu . 79 minuta wynik 8:3 .
  • Dziewiąta bramka padła zaledwie kilka minut po trafieniu Marcina . Swoje zasłużone trafienie w meczu zalicza Michał Śnieżek , który w tym meczu pokazał przeciwnikom jak powinno się grać .

PODSUMOWUJĄC :   Juniorzy po drobnych kłopotach na początku meczu przejeli inicjatywę i to oni wyszli zwycięsko z tego spotkania . Mecz był bardzo zacięty . Dużą rolę w tym meczu odegrali Michał Śnieżek i Arkadiusz Ofat , którzy napędzali większość akcji ofensywnych .  Poloniści mieli większe posiadanie piłki i szanowali ją . Potrzebują teraz zgrania i to będzie ich głownym celem w sparingach - " Nie interesuje mnie wynik , chciałbym zobaczyć że potraficie grać piłką." - takie słowa usłyszeli gracze od swojego trenera Pawła Cisaka tuż przed meczem . Zawodnicy podeszli do tego w pełni profesjonalnie i wydaje mi się że nie zawiedli trenera . Pokazali młodszym kolegom jak powinno się rozgrywać akcje i budować zgranie zespołu , przy czym dali radę wygrać 9:3 a wynik chyba mówi już sam za siebie kto był górą w tym meczu .